Folusz - Magurka - Mrukowa
Pierwszy dzień tzw. Rajdu Jesiennego wycieczki organizowanej przez PTTK Bochnia w tym roku do Beskidu Niskiego.
Pierwszy dzień tzw. Rajdu Jesiennego wycieczki organizowanej przez PTTK Bochnia w tym roku do Beskidu Niskiego.
Kolejna niedziela w górach, tym razem zdecydowałem się na krótką wycieczkę na Gorc - mierzący 1228 m szczyt w Gorcach, z wieżą widokową.
Na ostatni dzień wycieczki w Bieszczady została zaplanowana stosunkowo krótka trasa w okolicach naszego zakwaterowania. Dodatkowo ze względu na warunki pogodowe trasa została jeszcze skrócona i w rezultacie pokonaliśmy zaledwie niecałe 9 km, zdobywając Korbanie.
Najciekawsza wycieczka była zaplanowana na drugi dzień wyprawy w Bieszczady, jednak wszyscy z niepokojem patrzyli na prognozy pogody, które zapowiadały deszcz. Jednak na szczęście nie padało i odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę po najwyższych szczytach w Bieszczadach.
Wybrałem się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady z PTTK Bochnia, co prawda prognozy pogody gwarantowały ładną pogodę tylko pierwszego dnia, ale miałem nadzieję, że pogoda utrzyma się dłużej i uda się zaliczyć zaplanowany na drugi dzień odcinek szlaku z Wołosatego do Ustrzyk Górnych z zaliczeniem Tarnicy - najwyższego szczytu polskich Bieszczadów.
Zapowiadała się piękna niedziela, więc postanowiłem wybrać się w góry. Chciałem zrealizować zaplanowaną na poprzedni tydzień wycieczkę w Tatry na Czerwone Wierchy (wtedy nie pojechałem bo rozchorowała mi się córka), niestety nie znalazłem chętnych na taki wyjazd, więc ostatniej chwili zmieniłem plany i postanowiłem ponownie zdobyć Babią Górę, tym razem Percią Akademików.
W ostatnich dwóch latach sporo jeżdżę na wycieczki górskie, jednak do tej pory nie wybierałem raczej tras, wymagających wspinaczki.…
Wraz z żoną i córka wybrałem się na wycieczkę górską w Beskid Wyspowy. Zaplanowałem niezbyt długą trasę z Poręby przez pasmo Kamiennika do schroniska na Kudłaczach, a następnie powrót do Poręby przez Działek. Rozważałem możliwość rozszerzenia tej wycieczki o podejście na Łysinę (891 m npm) lub nawet dodatkowo jeszcze o spacer na Lubomir (904 m npm), ale niezbyt pewna pogoda i trochę brak sił sprawił, że ostatecznie zrealizowaliśmy wariant najkrótszy.
Z…
Drugi dzień wycieczki prowadził z Kubalonki do Węgierskiej Górki punktem kulminacyjnym wycieczki miało być zdobycie Baraniej Góry (1220 m npm).
Pierwsze kilometry trasy prowadziły więc pod górę, jednak ostateczne podejście pod Baranią górę, rozpoczęło się dopiero po 5,5 km wędrówki i miało 4,5 km i ponad 400 metrów przewyższenia. Na podejściu zrobiliśmy jeden postój w schronisku na Przysłopie. Końcowe podejście na sam szczyt było dość męczące, szczególnie, że zrobiło się strasznie…
Po raz kolejny wybrałem się na dwudniową wycieczkę pieszą z PTTK na Główny Szlak Beskidzki. Sobotni etap wycieczki prowadził z przełęczy Glinne do Żabnicy. Początkowo plan wycieczki zakładał, że pierwszego dnia będziemy chodzić po Beskidzie Śląskim i zdobędziemy Baranią Górę (1220 m npm), a drugiego dnia zrobimy fragment w/w odcinka w Beskidzie Żywieckim od Węgierskiej Górki do Schroniska na Rysiance, a następnie zejdziemy w dół do najbliższej drogi (już nie szlakiem czerwonym). Już…
W końcu udało mi się wybrać na planowaną już dawno temu rodzinną wycieczkę górską:) Wraz z żoną i córką, zdobyliśmy Luboń Wielki szlakiem niebieskim od Naprawy. Wybraliśmy podobno najłatwiejszą, ale za to najdłuższą drogę na szczyt - zgodnie z opisem na mapie 7,6 km.
Samochodem dojechaliśmy do przystanku Luboń Mały przy Zakopiance, zaparkowaliśmy i kilka minut przez 10 ruszyliśmy na szlak, zgodnie z opisem na mapie na pokonanie dystansu na szczyt…